velikost písma

Dne 22. 11. 2021 proběhla na naší škole, pro studenty 6.B a 7.A, beseda vedená studentem ČVUT v oboru elektroniky. Beseda měla několik částí, které se zabývaly nejrůznějšími tématy moderních technologií, mezi které patřilo:

• životní prostředí (emise CO2 , možnosti snížení emisí)

• elektromobily

• počítače, neuronové sítě

• UI (umělá inteligence)

• IoT (Internet věcí, automatické řízení vozidel, …)

• sítě 5G

• DNA (možnosti oprav, …)

Nás nejvíce zaujala část o umělé inteligenci a elektromobilech. V těchto tématech se prezentující zaměřil na systematické učení počítačů a otázku opravdové umělé inteligence. Diskutovali jsme také na téma ochrany životního prostředí s ohledem na využití elektromobilů. Na závěr proběhla soutěž, ve které jsme využili získané poznatky. Ti nejlepší byli oceněni cenami od společnosti Škoda.

Studenti 6.B a 7.A