1.A

1.A

1.A (7)

Distanční výuka od středy 14. října 2020

Milí studenti, vážení rodiče,

dle nařízení vlády ze dne 12. října 2020 přechází celá škola od středy 14. října 2020 na distanční výuku. Jsme velice rádi, že jsme tuto skutečnost předpovídali a v posledních týdnech jsme na to pečlivě připravovali. Provoz obou budov bude zajištěn každý všední den od 9.30 do 14.00, a to především pro případ vyzvednutí učebnic aj. Prosíme, navštěvujte školu opravdu jen v nutných případech. Obědy na obou budovách jsou odhlášeny. Zároveň připomínáme, že v týdnu od 26. října nebude probíhat distanční výuka z důvodu nařízených koronavirových prázdnin, na které navazují prázdniny podzimní.

Věříme, že od 2. listopadu se opravdu studenti vrátí do škol a zbytek školního roku proběhne standardní prezenční výukou.

Přejeme Vám a Vašemu okolí pevné zdraví!

Výuka od příštího týdne (12.10.2020)

Vážení rodiče, milí studenti.

Z nařízení vlády vyplývá:

 

Žáci středních škol, kteří mají nyní v části území distanční výuku, ji budou mít na celém území. Výjimku bude mít praktická výuka. Žáci nižších stupňů víceletých gymnázií budou ovšem dál chodit do školy, netýká se jich ani distanční výuka, ani střídání tříd.

Na dny 26. a 27. října vyhlásil ministr Plaga tzv. covidové prázdniny. Spojí se tak s tzv. podzimními prázdninami, která jsou podle harmonogramu na 29. a 30. října. Platit budou pro všechny žáky a studenty. Podzimní prázdniny tak potrvají celý týden.

Beluška 8. 10. 2020 - ZRUŠENO

 

BELUŠKA - KVALITNÍ ŽIVOT BEZ HRANIC

Cílem akce je vzdělávání a informování mladých lidí o životě se zdravotním postižením tak, aby vnímali zdravotně postiženého člověka jako sobě rovného.

 

Vzhledem ke Covid-19 situaci byla akce Beluška zrušena.

Ředitelské volno

Vážení studenti, vážení rodiče,

nový ministr zdravotnictví Roman Prymula vyzval ředitele škol, aby v pátek vyhlásili ředitelské volno. Spolu s pondělním státním svátkem by mohl prodloužený víkend zpomalit šíření Covid-19. Naše škola výzvu akceptuje a na jejím základě ředitelka školy rozhodla o vyhlášení ředitelského volna na pátek 25. 9. 2020.

 https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cisla-jdou-zase-nahoru-ve-vaznem-stavu-je-uz-pres-sto-lidi-120858#seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=XCX1utExyr3-202009220807&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 

Zrušen výdej obědů

Vážení rodiče a studenti,

v souvislosti s pátečním ředitelským volnem (25. 9. 2020) jsou na obou budovách zrušeny výdeje obědů. Obědy jsou automaticky odhlášeny.

Dále je také zrušen výdej obědů, z důvodu konání voleb na ZŠ Kuncova, ve dnech 2. 10. 2020 (pátek) a 9. 10. 2020 (pátek). Obědy jsou také automaticky odhlášeny.

Netradiční adaptační kurz očima studentek 1.A

Adaptační dny s 1.A

Naše adaptační dny jsme kvůli koronavirové situaci nestrávili mimo Prahu, ale v okolí naší školy ve Stodůlkách. Na dva dny se nás ujali lektoři Roman a Bára. Úvodem se nám představili a seznámili nás s programem.

Na první aktivitu jsme si sedli do kroužku a naučili jsme se navzájem jména. Pak jsme hráli různé seznamovací hry, ale všem se nejvíc líbila aktivita jménem „Únik z ostrova“. Šlo o to, abychom se všichni přesunuli z jednoho konce třídy na druhý jen s pomocí židlí bez toho, aby se jakýkoliv žák dotkl země. Navíc nám lektor za jakýkoliv zvuk odebral jednu židli. První pokus nám moc nevyšel, protože jsme měli málo židlí, ale na druhý pokus jsme se společnými silami na druhý břeh dostali.

Druhý den jsme dělali hodně venkovních aktivit a všichni jsme se u toho celkem zapotili. Nejoblíbenější hra druhého dne se jmenovala „Kosmonaut“. Rozdělili jsme se do týmů a každý tým dostal jedno vajíčko. Naším úkolem bylo vajíčko obalit různým materiálem tak, aby se nerozbilo, když ho vyhodíme z okna. Vymysleli jsme mnoho různých způsobů, ale v ostrém testování jich opravdu zafungovalo jen pár.

Adaptační dny jsme si moc užili a už se těšíme na další zážitky s naší třídou.

Za krásné shrnutí adaptačního kurzu děkujeme Elle Luise Wright, Isabele Mie Wright a Magdaléně Šromové

Sdělení rodičům

Vážení rodiče, 

vzhledem k dementování prvotní informace, v průběhu příštího týdne (týden od 21. 9. 2020) nedochází k zavedení distanční výuky na středních školách. Víceletá gymnázia jsou brána jako střední školy a to včetně nižšího gymnázia.

Děkujeme za pochopení.

Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS

Log in

create an account