Není jistě novinkou, že dětem školního věku neprospívá trávení volného času na mobilních telefonech. Obzvlášť intenzivně se tomuto tématu věnovaly výzkumné studie zaměřené na negativní vliv mobilních telefonů na soustředění a učení dětí. Výsledky studií vedly agenturu OSN UNESCO, aby vyslala impulz školám ke zvážení zákazu mobilních telefonů ve školách.
I naše škola v září 2024 zavedla zákaz používání mobilních telefonů u žáků nižšího gymnázia, a to po celou dobu jejich pobytu ve školní budově, tj. nově i o přestávkách. Naším cílem je nejen posílit soustředění v hodinách, ale zaměřit se i na interpersonální faktor. Ze tříd se vytrácela přirozená socializace, verbální komunikace a v neposlední řadě i pohyb žáků, kteří jen vysedávali u svých lavic napříč dnem.
Více se dočtete v článku níže: