Knihovna

Knihovna

Knihovna v budově ve Stodůlkách je určena všem studentům i zaměstnancům školy, kteří si chtějí číst pro zábavu a nebo potřebují vyhledat informace z různých oborů. Naleznete ji ve druhém patře za třídou 1. A.

Jak to zde funguje?
Veškeré Vaše požadavky na výpůjčky řešte s PhDr. Kristýnou Bernardovou . Můžete přijít s konkrétními požadavky na knihy, nebo se sami porozhlédnout po knihovně a vybrat si to, co Vás právě zaujme. Můžete se přijít i poradit – společně určitě přijdeme na to, jaké knihy by Vás potěšily. Vámi vybraná kniha bude zanesena do výpůjčního řádu a propůjčena Vám na dobu jednoho měsíce. Po této uplynuté době však není problém knihu prodloužit (pokud o ni nebude zájem u jiných studentů).
Platí zde knihovní řád, který visí na dveřích knihovny.

Co zde všechno najdete?
V knihovně se nachází jak beletrie (krásná literatura), tak odborná literatura.
Beletrie je abecedně seřazena podle příjmení autora. Pokud tedy víte jméno autora nebo název knihy, umístění knihy naleznete snadno. Na jednom místě je zde soustředěna poezie, jelikož básnických sbírek se zde nachází pouhé minimum.
Odborná literatura je rozdělena podle oblastí – český jazyk a literatura, příroda, zeměpis, anglický jazyk a ostatní cizí jazyky, občanská výchova, dějepis. Zde najdete učebnice, slovníky, encyklopedie, příručky i populárně-naučnou (tedy zábavně pojatou odbornou) literaturu.

S jakýmikoli dalšími dotazy ohledně knihovny mě neváhejte kontaktovat.

Těším se na Váš zájem!

 

Log in

create an account