Knihovna

Knihovna

Knihovna v budově na Klamovce je určena všem studentům i zaměstnancům školy, kteří si chtějí číst pro zábavu nebo potřebují vyhledat informace z různých oborů. Naleznete ji v prvním patře vedle Literární kavárny.

Jak to zde funguje?
Veškeré Vaše požadavky na výpůjčky řešte s Mgr. Kristýnou Bernardovou. Knihovna je pro Vás otevřena každou přestávku. Můžete přijít s konkrétními požadavky na knihy, anebo se sami porozhlédnout po knihovně a vybrat si to, co Vás právě zaujme. Můžete se přijít i poradit – společně určitě přijdeme na to, jaké knihy by Vás potěšily.Vámi vybraná kniha bude zanesena do výpůjčního řádu a propůjčena Vám na dobu jednoho měsíce. Po této uplynuté době však není problém knihu prodloužit (pokud o ni nebude zájem u jiných studentů). 

Platí zde knihovní řád, který visí na nástěnce u knihovny.

Co zde všechno najdete?
V knihovně se nachází jak beletrie (krásná literatura), tak odborná literatura.

Beletrie je abecedně seřazena podle příjmení autora. Pokud tedy víte jméno autora nebo název knihy, umístění knihy naleznete snadno. Na jednom místě je zde soustředěny knihy vydané nakladatelstvím 68 publisheres, jelikož toto vydavatelství darovalo naší knihovně poměrně dost knih.

Odborná literatura je rozdělena podle oblastí humanitních oborů– český jazyk a literatura, občanská výchova, dějepis, umění. Zde najdete učebnice, slovníky, encyklopedie, příručky i populárně-naučnou (tedy zábavně pojatou odbornou) literaturu.

S jakýmikoli dalšími dotazy ohledně knihovny mě neváhejte kontaktovat.

Těším se na Váš zájem!

Mgr. Kristýna Bernardová

 

Log in

create an account