Aktuality

Tisková zpráva GMVV k situaci na Ukrajině

„Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné – aby slušní lidé nedělali nic. “ 

Edmund Burke

 

Svobodný a demokratický svět má absolutní morální povinnost pomoci Ukrajině. Jedna z největších evropských demokracií, která je blízkým partnerem České republiky, se během několika hodin ocitla v otevřené válce s Ruskou federací. Je důležité si uvědomit komplexitu tohoto konfliktu, který začal již v roce 2014 a postupně eskaloval až do vpádu ruských vojsk na území Ukrajiny.  Vyvrcholení tohoto konfliktu zaskočilo celý svět, ale teď je důležité spojit síly a pomoci Ukrajině a hlavně ukrajinským rodinám, které jsou na útěku před válkou. 

 

Situace nám od začátku konfliktu není lhostejná a hledáme nejlepší způsob, jak efektivně pomoci. Proto jsme se spojili se Sdružením Ukrajinců a příznivců Ukrajiny v České republice (SUPU), konkrétně s jeho zástupkyní Mgr. Olgou Mandovou, se kterou společně koordinujeme pomoc naší školy ukrajinským rodinám na útěku z okupované Ukrajiny. Momentálně jsme nabídli SUPU ubytovací kapacity. Jsme připraveni poskytnout prostory pro ubytování ukrajinským dětem a rodičům, kteří míří do České republiky. Chtěli bychom pro tyto rodiny zajistit stravování, zdravotnické služby, právní pomoc při vyřizování víz a také vzdělání a aktivity pro děti. Počítáme se zapojením našich studentů, kteří mohou pomoci jak při logistice převozu ukrajinských rodin na ubytovnu, tak při pomoci tlumočnické i morální. Zároveň na Ukrajinu posíláme humanitární pomoc přes jedno z center organizujících humanitární konvoje. Nakoupili jsme hygienické potřeby, jídlo, spacáky, karimatky a další potřebné věci, o které ukrajinský lid žádá. V neposlední řadě Ukrajinu také podpoříme finančním darem, který zašleme na Ukrajinské velvyslanectví v České republice.

 

Na závěr bych chtěl vyjádřit podporu a soucit našim ukrajinským a ruským studentům a jejich rodinám. Uvědomujeme si, že za válku nemohou ani občané Ruské federace ani občané Ukrajiny. Válku odsuzují občané obou států a také většina světa. Všichni si přejeme ukončení agrese, které je Ukrajina nyní vystavena. Prosíme všechny, aby projevili svým ukrajinským a ruským známým solidaritu a nabídli jim pomoc v této složité situaci, která náš všechny hluboce zasáhla.

 

Pokud byste s těmito aktivitami mohli pomoci, neváhejte nás kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Budeme rádi za jakoukoliv pomoc. V průběhu týdne Vás budeme informovat o dalším postupu.

 

#StandWithUkraine
Šimon Zajíček
Jednatel GMVV

 

 

 

 

 

Zrušení obědů v pondělí 27. listopadu

Aktuality |

Vážení rodiče, v pondělí 27. listopadu je ve školní jídelně ve Stodůlkách zrušeno vydávání obědů.

Třídní schůzky a konzultace

Aktuality |

Vážení rodiče, rádi bychom Vás pozvali na třídní schůzky a konzultace, které se budou konat v pondělí 4. prosince 2023 ve Stodůlkách a na Klamovce. Začátek třídních schůzek a konzultací je v 16.30, předpokládaný konec…

Dny otevřených dveří 2023-2024

Aktuality |

Vážení zájemci o studium, srdečně bychom chtěli pozvat všechny zájemce o studium na naší škole na Dny otevřených dveří našeho gymnázia. Dny otevřených dní se uskuteční v budově ve Stodůlkách a to jak pro osmiletý…

Přivítání v novém školním roce

Aktuality |

Přivítání z Klamovky Vážení a milí rodiče, studenti a kolegové, ráda bych vás pozdravila a přivítala v novém školním roce 2023/2024, který je již devatenáctým rokem existence naší školy. Škola za tuto dobu prošla velkým…

Zkoušky nanečisto

Aktuality |

Hodila by se Vám pomoc s přípravou na přijímací zkoušky? Dlouhodobé kurzy jsou intenzivní pravidelnou přípravou, konají se ve všední dny odpoledne od začátku října do poloviny dubna. Jsme tu pro Vás. Vaše Zkoušky nanečisto…

Ředitelské volno

Aktuality |

Vážení rodiče a studenti, na pátek 29. září 2023 vyhlásila ředitelka školy ředitelské volno. Obě budovy jsou tedy uzavřené a nebude probíhat výuka. Přejeme krásný prodloužený víkend!

Přípravný kurz anglického jazyka

Aktuality |

Přípravný kurz angličtiny na naší škole je skvělou příležitostí přípravy pro uchazeče, kteří mají zájem o studium na naší škole. Součástí naší přijímací zkoušky na osmiletý obor je také test z anglického jazyka a pohovor…

Zveřejnění rozvrhů

Aktuality |

Vážení rodiče a studenti, z technických důvodů budou rozvrhy hodin zveřejněny zítra v odpoledních hodinách. Omlouváme se za vzniklé komplikace.

Třídní schůzky 4. září 2023

Aktuality |

Vážení rodiče, srdečně Vás zveme na třídní schůzky, které proběhnou v pondělí 4. září 2023 od 17.00 na obou budovách.

Rozvrhy hodin na školní rok 2023-2024

Aktuality |

Vážení studenti a rodiče, rozvrhy hodin na školní rok 2023-2024 budou stávajícím studentům a studentkám k dispozici 30. 8. 2023 v Bakaláři. Nově nastupujícím studentům a studentkám bude rozvrh zaslán prostřednictvím e-mailových adres jejich zákonných…

Výsledky 2. kola přijímacího řízení - čtyřletý obor

Aktuality |

Vážení rodiče, v příloze naleznete výsledky přijímacího řízení pro čtyřletý obor. Přijatým uchazečům gratulujeme!

Výsledky náhradního termínu přijímacího řízení - osmiletý obor

Aktuality |

Vážení rodiče, v příloze naleznete výsledky náhradního termínu přijímací zkoušky pro osmiletý obor. Přijatým uchazečům gratulujeme!

Čtyřletý obor - 2. kolo přijímacího řízení

Aktuality |

Vážení uchazeči, ředitelka školy vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení pro čtyřletý obor. Přihlášky ke vzdělávání do 2. kola je možné odevzdávat 17. května 2023 a 18. května 2023 v čase od 8.00 do 15.00, a…

Informace k odevzdávání zápisových lístků

Aktuality |

Vážení rodiče, zápisový lístek přijatého uchazeče je nutné odevzdat osobně do kanceláře školy nejpozději do 16. května 2023, po tomto datu není již možné odevzdat zápisový lístek. Odevzdáním zápisového lístku potvrdíte svůj zájem a úmysl…

Výsledky přijímacího řízení - čtyřletý obor

Aktuality |

Vážení rodiče, v příloze naleznete výsledky přijímacího řízení pro čtyřletý obor. Přijatým uchazečům gratulujeme!

Výsledky přijímacího řízení - osmiletý obor

Aktuality |

Vážení rodiče, v příloze naleznete výsledky přijímacího řízení pro osmiletý obor. Přijatým uchazečům gratulujeme!

Pozvánky k přijímacímu řízení

Aktuality |

Vážení uchazeči, dnes byly odeslány pozvánky k přijímacímu řízení na osmiletý a čtyřletý obor prostřednictvím České pošty, případně datové schránky. V případě, že by Vám pozvánka nedorazila během příštího týdne, obraťte se s důvěrou na…

Provoz školních budov 3. února 2023

Aktuality |

Vážení rodiče, studenti a uchazeči, z důvodu pololetních prázdnin v pátek 3. února 2023 jsou uzavřeny obě školní budovy ve Stodůlkách i na Klamovce.

Informace k podávání přihlášek ke vzdělávání

Aktuality |

Vážení uchazeči, vážení rodiče. Vzhledem k blížícímu se termínu podávání přihlášek jsme pro Vás shrnuli všechny důležité informace, které se tohoto procesu týkají. Přihlášky ke vzdělávání je možné odevzdávat od 1. února 2023 do 1.…

Nabídka oborů pro přijímací řízení 2023/2024

Aktuality |

Vážení rodiče, z kapacitní důvodů budeme ve školním roce 2023/2024 nabízet dva obory - osmiletý a čtyřletý. Více informací naleznete v záložce pro uchazeče.

Třídní schůzky

Aktuality |

Vážení rodiče, rádi bychom Vás pozvali na třídní schůzky, které se uskuteční ve středu 4. ledna 2023 na Stodůlkách od 16.30 a ve čtvrtek 5. ledna 2023 na Klamovce od 16.30.

ČTYŘLETÝ OBOR - Dny otevřených dveří

Aktuality |

Vážení zájemci o studium, na Dnech otevřených dveří budete mít možnost nahlédnout do budovy školy, na informační schůzce se dozvíte důležité informace o naší škole a prostor bude samozřejmě i pro Vaše dotazy! Zároveň máte…

Log in

create an account