Ze života

Projektové dny

Vážení rodiče, milí studenti, 

již v minulém čísle jste se mohli dočíst o letošním novém pojetí projektové výuky, která si klade za cíl více aktivizovat a zapojit studenty do procesu tvorby projektů. V tomto čísle se seznámíte s bližšími informacemi a organizací projektových dnů. Aktuálnější informace naleznete průběžně na webových stránkách školy, sociálních sítích a studenti i ve škole na našem novém Ámosovi. 

Projektové dny se budou konat 1. – 3. února 2022. Po vánočních prázdninách bude spuštěn přihlašovací systém, ve kterém si studenti zvolí, ke kterému tématu vypsaných projektů je to nejvíc táhne (2 preference). U každého vypsaného tématu naleznou krátkou anotaci, jméno garanta a kapacitu projektu. A již v tomto okamžiku budou moci začít tvořit svoji představu o tom, co by se v rámci tohoto projektu chtěli dozvědět, jak projekt zpracovat a jaký výstup nakonec vytvořit. 

Velmi důležitou informací pro všechny studenty (i rodiče) určitě je, jakým způsobem bude projekt hodnocen. Nejhodnotnější by samozřejmě měly být dovednosti a kompetence, které studenti během projektu získají, ale samozřejmě dojede i na známky. Na konci projektu student obdrží 3 známky s váhou 3. Jedna mu bude zapsána do předmětu Český jazyk, druhá do předmětu Anglický jazyk a třetí do předmětu, do kterého téma projektu nejvíce zasahovalo. Doplňkem bude i slovní hodnocení garanta projektu, jak si student v průběhu vedl a jaký výstup byl vytvořen (originalita, propracovanost, využití). Nejdůležitější podklad pro následné hodnocení garanta i ostatních vyučujících (ČJ, AJ) bude tzv. Projektový deník, do kterého si studenti zapíší, co který den dělali a co je nadchlo, obohatilo a zaujalo. V závěrečném shrnutí zhodnotí svou práci a výstupy a deník odevzdají k hodnocení garantovi projektu do týdne po skončení projektových dnů. 

Doufám, že inovovaná projektová výuka přinese studentům nejen mnoho nových znalostí a dovedností, ale i více zodpovědnosti za své studium, což je v současné době velmi důležité. Přejme si také všichni, ať se nás koronavirová opatření dotknou co nejméně, abychom mohli projekty realizovat tak, jak si garanti i studenti budou přát. 

Mgr. Jana Mazaná - garant projektových dní

Beseda se studentem ČVUT

Ze života |

Dne 22. 11. 2021 proběhla na naší škole, pro studenty 6.B a 7.A, beseda vedená studentem ČVUT v oboru elektroniky. Beseda měla několik částí, které se zabývaly nejrůznějšími tématy moderních technologií, mezi které patřilo: •…

Chemický kroužek na VŠCHT Praha

Ze života |

O chemickém kroužku, na který chodíme již 2 měsíce, jsme se dozvěděli od naší profesorky chemie Ing. Dagmar Hájkové. Původně jsme si mysleli, že se bude jednat o pouhou přípravu na budoucí odborné povolání, avšak…

Projektové dny

Ze života |

Vážení rodiče, milí studenti, již v minulém čísle jste se mohli dočíst o letošním novém pojetí projektové výuky, která si klade za cíl více aktivizovat a zapojit studenty do procesu tvorby projektů. V tomto čísle…

Kuchyňky jsou zpět!

Ze života |

Na našem gymnáziu se můžeme setkat s jedinečným předmětem Multikulturní kuchyně. Na žádném jiném gymnáziu v republice tento předmět nenajdete a nemusím zdůrazňovat, že patří mezi předmět oblíbený, a i když probíhá v odpoledních hodinách,…

Celostátní testování studentů

Ze života |

Vážení rodiče a přátelé školních testů, je již letitou tradicí, že se naše škola účastní celostátního testování, organizovaného Českou školní inspekcí (ČŠI). S roční pauzou, zaviněnou epidemií koronaviru, jsme se letos opět zapojili a testování…

Karnevalová noc

Ze života |

Srdečně zveme všechny studenty ze Stodůlek na karnevalovou noc, která proběhne 26. října 2015 a v letošním roce na téma "Světadíly". Veškeré informace k akci a přihlášku naleznete v příloze níže.

Poznávací zájezd do Skotska

Ze života |

Výprava našeho gymnázia (37 studentů) právě překročila hranice Velké Británie a již se nachází na území Skotska. Na cestu jim svítí Slunce, tak doufejme, že pěkné počasí jim vydrží celý pobyt.

Intenzivní kurz Čínštiny

Ze života |

Již od 2. září 2015 se s námi a především s Adou můžete pustit do měsíčního intenzivního kurzu Čínštiny. Poznejte písmo, naučte se napsat své jméno, říkat základní fráze a objevte s námi kulturu Číny.…

Vysvědčení rozdáno, přejeme krásné prázdniny!

Ze života |

Milí studenti a rodiče, poslední den ve škole v tomto školním roce je za námi a nám nezbývá než vám popřát krásné prázdniny plné slunce, smíchu a nevšedních zážitků! Budeme se na Vás těšit 1.…

Oslavili jsme 10 let!

Ze života |

Gymnázium letošním rokem oslavilo své desáté narozeniny a slavilo se stylově. Sportovní odpoledne i oficiální část večera v areálu freestyle parku Modřany si užili studenti, rodiče, učitelé i přátelé gymnázia (pozvání přijali naši partneři z…

Rychlé zprávy z vodáckého kurzu

Ze života |

Naši studenti si vodácký kurz užívají plnými doušky, počasí jim přeje a včera zvládli 21 km a tři jezy. Přejeme ať mají další krásný den!

Beseda s výkonnou ředitelkou pro UNICEF ČR Pavlou Gombou a Heidi Janků

Ze života |

Naše gymnázium již několikátým rokem pomáhá společně s organizací UNICEF zachraňovat dětské životy v Africe. V minulých letech jsme se zapojili do programu "Adoptuj panenku", v letošním roce jsme se rozhodli pro program "Výživa pro…

UNICEF: Výživa pro africké děti

Ze života |

Ve čtvrtek 23. 4. 2015 proběhne v rámci zahájení kampaně na pomoc ohroženým dětem v budově na Klamovce beseda s výkonnou ředitelkou pro UNICEF ČR Pavlou Gomba a zpěvačkou Heidi Janků.

Mezinárodní spolupráce - Návštěva studentů z německého Markredwitzu

Ze života |

Naše gymnázium rovněž dlouhodobě spolupracuje s gymnáziem Otto-Hahn-Gymnasium z německého Markredwitzu a němečtí studenti nás navštíví v termínu 14. dubna až 17. dubna 2015. Studenti jsou ubytování v hostitelských rodinách, během svého pobytu budou pracovat…

Mezinárodní spolupráce - návštěva studentů gymnázia z Madridu (Španělsko) v Praze

Ze života |

Naše gymnázium dlouhodobě spolupracuje s madridským gymnáziem a naši španělští přátelé nás navštíví v termínu 15. dubna až 22. dubna 2015. Máme pro ně připravený bohatý program, který mimo jiného zahrnuje celodenní výlet do památkového…

Chlapci na basketbalovém turnaji 6.-7.tříd vybojovali první místo!

Ze života |

Gratulujeme chlapcům z 2.A a 2.C, kteří velmi úspěšně reprezentovali školu na pražském basketbalovém turnaji 6.-7. tříd a přivezli 1. místo! Gratulujeme! Školu reprezentovali: Olexander Shymon, Ondřej Zajíček, Ondřej Malý, Ondřej Hanzlík, Jonáš Zajíček, Čestmír…

Pozvánka: Tradiční výlet všech přátel školy

Ze života |

Vážení rodiče, studenti a přátelé školy, jsme moc rádi, že Vás opět můžeme pozvat na tradiční výlet přátel školy! Ten se letos uskuteční v krásném prostředí Prokopského údolí a opět nebude chybět soutěž pro jednotlivé…

Log in

create an account