Ze života

Intenzivní kurz Čínštiny

Již od 2. září 2015 se s námi a především s Adou můžete pustit do měsíčního intenzivního kurzu Čínštiny. Poznejte písmo, naučte se napsat své jméno, říkat základní fráze a objevte s námi kulturu Číny. Kurzy budou probíhat paralelně na obou budovách, je tedy na vás, který den, místo a čas se vám bude hodit nejvíce. Na pondělní a úterní lekci budeme vždy probírat to stejné, na té čtvrteční zase to stejné, co ve středu. Kurz tedy probíhá dvakrát týdně, ale pokud si budete chtít některou lekci zopakovat, jsou vám dveře otevřené.

Kurz probíhá od 2. 9. 2015 do 24. 9. 2015. Celkem tedy 8 lekcí. Kurz bude celý v angličtině.

Pro rodiče a studenty našeho gymnázia je kurz zdarma!

Pondělí 14:30-16:30 Stodůlky

Úterý 16:30-18:30 Klamovka

Středa 14:30-16:30 Stodůlky

Čtvrtek 16:30-18:00 Klamovka 

 

What courses did you prepare for our students and parents?

 

Ada: My lessons are mainly about Chinese language and culture. Since I am only going to stay here for one month, it is not likely that students can speak fluent Chinese in such a short time. So I will start with simple Chinese language lessons which hopefully can make the students be interested in the language. Chinese customs, festivals and cuisines will also be covered. 

 

 

Beseda se studentem ČVUT

Ze života |

Dne 22. 11. 2021 proběhla na naší škole, pro studenty 6.B a 7.A, beseda vedená studentem ČVUT v oboru elektroniky. Beseda měla několik částí, které se zabývaly nejrůznějšími tématy moderních technologií, mezi které patřilo: •…

Chemický kroužek na VŠCHT Praha

Ze života |

O chemickém kroužku, na který chodíme již 2 měsíce, jsme se dozvěděli od naší profesorky chemie Ing. Dagmar Hájkové. Původně jsme si mysleli, že se bude jednat o pouhou přípravu na budoucí odborné povolání, avšak…

Projektové dny

Ze života |

Vážení rodiče, milí studenti, již v minulém čísle jste se mohli dočíst o letošním novém pojetí projektové výuky, která si klade za cíl více aktivizovat a zapojit studenty do procesu tvorby projektů. V tomto čísle…

Kuchyňky jsou zpět!

Ze života |

Na našem gymnáziu se můžeme setkat s jedinečným předmětem Multikulturní kuchyně. Na žádném jiném gymnáziu v republice tento předmět nenajdete a nemusím zdůrazňovat, že patří mezi předmět oblíbený, a i když probíhá v odpoledních hodinách,…

Celostátní testování studentů

Ze života |

Vážení rodiče a přátelé školních testů, je již letitou tradicí, že se naše škola účastní celostátního testování, organizovaného Českou školní inspekcí (ČŠI). S roční pauzou, zaviněnou epidemií koronaviru, jsme se letos opět zapojili a testování…

Karnevalová noc

Ze života |

Srdečně zveme všechny studenty ze Stodůlek na karnevalovou noc, která proběhne 26. října 2015 a v letošním roce na téma "Světadíly". Veškeré informace k akci a přihlášku naleznete v příloze níže.

Poznávací zájezd do Skotska

Ze života |

Výprava našeho gymnázia (37 studentů) právě překročila hranice Velké Británie a již se nachází na území Skotska. Na cestu jim svítí Slunce, tak doufejme, že pěkné počasí jim vydrží celý pobyt.

Intenzivní kurz Čínštiny

Ze života |

Již od 2. září 2015 se s námi a především s Adou můžete pustit do měsíčního intenzivního kurzu Čínštiny. Poznejte písmo, naučte se napsat své jméno, říkat základní fráze a objevte s námi kulturu Číny.…

Vysvědčení rozdáno, přejeme krásné prázdniny!

Ze života |

Milí studenti a rodiče, poslední den ve škole v tomto školním roce je za námi a nám nezbývá než vám popřát krásné prázdniny plné slunce, smíchu a nevšedních zážitků! Budeme se na Vás těšit 1.…

Oslavili jsme 10 let!

Ze života |

Gymnázium letošním rokem oslavilo své desáté narozeniny a slavilo se stylově. Sportovní odpoledne i oficiální část večera v areálu freestyle parku Modřany si užili studenti, rodiče, učitelé i přátelé gymnázia (pozvání přijali naši partneři z…

Rychlé zprávy z vodáckého kurzu

Ze života |

Naši studenti si vodácký kurz užívají plnými doušky, počasí jim přeje a včera zvládli 21 km a tři jezy. Přejeme ať mají další krásný den!

Beseda s výkonnou ředitelkou pro UNICEF ČR Pavlou Gombou a Heidi Janků

Ze života |

Naše gymnázium již několikátým rokem pomáhá společně s organizací UNICEF zachraňovat dětské životy v Africe. V minulých letech jsme se zapojili do programu "Adoptuj panenku", v letošním roce jsme se rozhodli pro program "Výživa pro…

UNICEF: Výživa pro africké děti

Ze života |

Ve čtvrtek 23. 4. 2015 proběhne v rámci zahájení kampaně na pomoc ohroženým dětem v budově na Klamovce beseda s výkonnou ředitelkou pro UNICEF ČR Pavlou Gomba a zpěvačkou Heidi Janků.

Mezinárodní spolupráce - Návštěva studentů z německého Markredwitzu

Ze života |

Naše gymnázium rovněž dlouhodobě spolupracuje s gymnáziem Otto-Hahn-Gymnasium z německého Markredwitzu a němečtí studenti nás navštíví v termínu 14. dubna až 17. dubna 2015. Studenti jsou ubytování v hostitelských rodinách, během svého pobytu budou pracovat…

Mezinárodní spolupráce - návštěva studentů gymnázia z Madridu (Španělsko) v Praze

Ze života |

Naše gymnázium dlouhodobě spolupracuje s madridským gymnáziem a naši španělští přátelé nás navštíví v termínu 15. dubna až 22. dubna 2015. Máme pro ně připravený bohatý program, který mimo jiného zahrnuje celodenní výlet do památkového…

Chlapci na basketbalovém turnaji 6.-7.tříd vybojovali první místo!

Ze života |

Gratulujeme chlapcům z 2.A a 2.C, kteří velmi úspěšně reprezentovali školu na pražském basketbalovém turnaji 6.-7. tříd a přivezli 1. místo! Gratulujeme! Školu reprezentovali: Olexander Shymon, Ondřej Zajíček, Ondřej Malý, Ondřej Hanzlík, Jonáš Zajíček, Čestmír…

Pozvánka: Tradiční výlet všech přátel školy

Ze života |

Vážení rodiče, studenti a přátelé školy, jsme moc rádi, že Vás opět můžeme pozvat na tradiční výlet přátel školy! Ten se letos uskuteční v krásném prostředí Prokopského údolí a opět nebude chybět soutěž pro jednotlivé…

Log in

create an account